Facebook posiada bardzo aktywną i dużą społeczność.Użytkownicy Facebooka codziennie rozmawiają tutaj ze znajomymi, szukają rozrywki, śledzą wydarzenia, które ich interesują oraz obserwują strony, które polubili.

Dzięki tej aktywności Facebookowicze podają dużo informacji o sobie:

 • swoje prawdziwe dane (wiek, płeć, miejsce zamieszkania),
 • zainteresowania (np. marketing, moda, sport),
 • dzielą się swoimi wydarzeniami z życia (np. podróże, ślub, narodziny dziecka).

Teraz najważniejsze: wszystkie te informacje możesz wykorzystać, żeby dotrzeć ze swoim przekazem do właściwie dobranej grupy odbiorców.

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku? Przebywa tutaj 80% Polaków, więc łatwo możesz dotrzeć z przekazem do praktycznie każdej grupy docelowej. Na Facebooku możesz reklamować swoje produkty i usługi, budować bazę mailingową i zwiększać rozpoznawalność firmy.

O tym, jak tworzyć skuteczne reklamy na Facebooku i kierować je do odpowiedniej grupy docelowej opowiada Monika Czaplicka w wideo szkoleniu „Reklama na Facebooku”.

Dzięki temu szkoleniu dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć skuteczne reklamy, docierać do zainteresowanych odbiorców i korzystać z remarketingu. Zobaczysz nie tylko tutoriale, jak poruszać się po systemie reklamowym Facebooka, ale również poznasz wskazówki i dobre praktyki tworzenia kampanii reklamowych tak, aby wykorzystać cały potencjał Facebook Ads.

Zobacz, jak kierować swoje reklamy na Facebooku do odpowiedniej grupy odbiorców

Informacje o użytkownikach zgromadzone przez Facebooka dają nam szansę na skuteczne dotarcie do właściwej grupy odbiorców – pod warunkiem, że umiejętnie skorzystamy z możliwości targetowania, jakie daje nam Facebook.

W trakcie wideo szkolenia „Reklama na Facebooku” zobaczysz, jak korzystać z opcji targetowania tak, aby kierować reklamy do właściwej grupy odbiorców:

 • Omówimy opcje podstawowe, jak dane demograficzne, zainteresowania i zachowania oraz opcje zaawansowane, czyli np. tworzenie grupy podobnej do Twoich klientów czy korzystanie z remarketingu.
 • Popularnym błędem jest ustawianie zbyt rozległej grupy docelowej lub nieumiejętne zawężanie odbiorców – w szkoleniu pokazujemy, jak ustawić grupę docelową we właściwy sposób tak, aby uniknąć popularnych błędów.
 • Innym błędem popełnianym przy targetowaniu reklam na Facebooku jest niewykluczanie odbiorców, np. osób, które na pewno nie zakupią naszych produktów (przykład w poniższym wideo) albo kierowanie reklamy z produktem również do osób, które już kupiły nasze produkty (przez brak umiejętności wykluczenia tej części odbiorców z grupy docelowej reklamy).

To takie detale decydują o tym, czy nasza reklama jest skuteczna – w szkoleniu „Reklama na Facebooku” dzielimy się wskazówkami, które podnoszą skuteczność reklam.

Budżet, czyli jak stworzyć reklamę, która będzie dla Ciebie opłacalna

Facebook działa w systemie aukcyjnym – im lepsza reklama i lepiej ustawiony budżet, tym większej liczbie odbiorców wyświetli się Twoja reklama.

Monika Czaplicka w trakcie szkolenia wideo „Reklama na Facebooku” pokazuje, jak optymalizować budżet, jaki model rozliczeń wybrać oraz co robić, aby płacić za reklamę jeszcze mniej.

Celem każdego reklamodawcy jest to, aby reklama przyniosła dobry zwrot – w trakcie szkolenia szczególnie kładziemy na to nacisk. Ostrzegamy przed bezsensownym „przepalaniem”, marnowaniem budżetu i pokazujemy, jak ustawić różne opcje związane z budżetem, aby reklama była dla Ciebie opłacalna.

Remarketing, czyli jedna z najskuteczniejszych opcji reklamowych

Jak dotrzeć do osób, które odwiedziły już Twoją stronę internetową? To jest właśnie remarketing, który możesz wykorzystać w swoich kampaniach na Facebooku.

 • Podczas szkolenia zobaczysz, jak korzystać z piksela remarketingowego na Facebooku i jak tworzyć reklamy z jego użyciem.
 • Poznasz zbiór dobrych zasad i wzorców dotyczących kampanii remarketingowych. Zobaczysz, jakie reklamy kierować do odbiorców, którzy już odwiedzili Twoją stronę, czym zachęcać takie osoby do podjęcia akcji oraz jak ustawiać kampanię, aby cały czas nie śledzić bezmyślnie reklamą remarketingową tych osób.
 • Wskażemy Ci listę błędów, których powinieneś się wystrzegać przygotowując reklamy remarketingowe.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

 1. Moduł 1 „Interfejs Facebooka” – zaczniemy od krótkiego omówienia interfejsu systemu reklamowego Facebooka. Zobaczysz gdzie znaleźć najważniejsze opcje dzięki czemu możesz poruszać się płynnie w trakcie pracy w Managerze reklam.
 2. Moduł 2 „Tworzenie kampanii reklamowej” – w tym module przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia kampanii reklamowej. Zobaczysz, jak stworzyć kampanię reklamową w managerze reklam od A do Z.
 3. Moduł 3 „Grupa docelowa – opcje podstawowe” – zobaczysz, jak korzystać z podstawowych opcji przy doborze właściwej grupy odbiorców Twojej reklamy. Zacznij targetowac swoje reklamy uwzględniając takie czynniki, jak wiek, płeć, lokalizacja, zainteresowania, zachowania. Możesz łączyć różne elementy, zawężać grupę i wykluczać pewne grupy odbiorców. Dzięki temu dotrzesz do swojej właściwej grupy docelowej.
 4. Moduł 4 „Grupy docelowe – opcje zaawansowane” – w tym module zobaczysz, jak potężnym narzędziem jest Facebook Ads. Zobaczysz, jak znaleźć osoby, które są podobne do Twoich klientów. Nauczysz się tworzyć grupy niestandardowych klientów – dzięki temu możesz kierować reklamy do Twoich newsletterowiczów lub osób, które przebywały na Twojej stronie internetowej w określonym czasie.
 5. Moduł 4 „Moduł 5 „Remarketing i piksel Facebooka” – w pierwszej części poświęconej remarketingowi zobaczysz,jak działa remarketing na Facebooku, jak zainstalować piksel Facebooka oraz jak stworzyć kampanię reklamową z jego użyciem.
 6. Moduł 6 „Remarketing – opcje zaawansowane”- omówimy statystyki oraz katalog produktów. Dowiesz się też jakie są najczęstsze i najbardziej kosztowne błędy popełniane w remarketingu na Facebooku.
 7. Moduł 7 „Budżet”, czyli o tym jak wyglądają rozliczenia i płatności na Facebooku. Zobaczysz, jak dobrze ustawiać budżet reklamowy, by nie marnować pieniędzy oraz otrzymasz garść cennych wskazówek, jaki model rozliczenia wybrać.
 8. Moduł 8 „Power Editor cz. 1” – poznasz różne opcje Power Editora – bardziej rozbudowanego narzędzia niż Manager reklam, na którym pracowaliśmy w poprzendich modułach. Co ciekawego w tym module? Zobaczysz jak stworzyć reklamę karuzelową oraz dark posty. Przejdziemy przez różne opcje dostępne tylko w Power Editorze.
 9. Moduł 9 „Power Editor cz.2” – w drugim module poświęconym Power Editorowi stworzymy krok po kroku kampanię reklamową właśnie w Power Editorze. Przejdziemy też do bardziej zaawansowanych rzeczy, jak: tworzenie formularzy i pozyskiwanie leadów za pomocą reklamy na Facebooku.
 10. Moduł 10 „Dobra reklama” – w tej części zobaczysz dobre wzorce i schematy skutecznej reklamy. Pokażemy Ci narzędzia tworzenia przykuwającej uwagę grafiki oraz zasady tworzenia efektywnej reklamy .
 11. Moduł 11 „Optymalizacja” – ta część szkolenia pozwoli Ci udoskonalić Twoją kampanię reklamową. Optymalizacja pozwoli Ci uzyskać coraz lepsze wyniki i spadek kosztów reklamy.
 12. Moduł 12 „Raporty” – znajdziesz tutaj wiele interesujących informacji o Twoich kampaniach reklamowych, grupach odbiorców oraz reakcjach na Twoje reklamy – statystyki pozwolą Ci na analizę danych i ulepszenie reklam.

Skuteczna reklama na Facebooku

Chcesz pozyskiwać nowych klientów na Facebooku, budować bazę mailingową oraz zwiększać rozpoznawalność firmy? Szkolenie „Reklama na Facebooku” to praktyczny przewodnik po możliwościach reklamowych, jakie oferuje Facebook.

Szkolenie pełne jest instrukcji krok po kroku, jak korzystać z systemu reklamowego Facebooka. W trakcie kursu zobaczysz, jak stworzyć dobrą kreację reklamową oraz jakich zasad należy się trzymać, aby tworzyć przykuwające uwagę reklamy, które jednocześnie są skuteczne.

Biorąc udział w wideo szkoleniu otrzymujesz:
Profesjonalnie przygotowane 5-godzinne wideo szkolenie o tworzeniu skutecznych reklam na Facebooku,
Instrukcje krok po kroku, dużo case study, przykładów, screenów,
Wideo dostępne na platformie Infolia, do którego możesz wracać w każdej wybranej przez Ciebie chwili,
Dostęp do szkolenia otrzymujesz na zawsze,
Certyfikat, który poświadczy ukończenie przez Ciebie szkolenia.
Wykorzystał potencjał reklamowy Facebooka – zacznij tworzyć skuteczne reklamy!