Jak przygotować strategię obecności w social media i dlaczego warto to zrobić?
Zastanów się czy to, co wrzucasz na firmowych profilach w mediach społecznościowych jest interesujące dla Twoich odbiorców i jednocześnie ma sens dla Twojej firmy.

Pamiętaj, że użytkownicy platform społecznościowych mają zalajkowanych po kilkadziesiąt, czasami kilkaset fanpejdży, a Ty chcesz przebić się do nich ze swoim komunikatem. Dlatego warto wcześniej zaplanować ten komunikat i opracować strategię obecności w social media, która przyniesie korzyści dla Twojej marki.

Nie wystarczy sama obecność na portalach społecznościowych. Prowadząc firmowe kanały w mediach społecznościowych musisz wiedzieć:
  • dla kogo tworzysz treści,
  • jakie komunikaty będą odpowiednie dla danej grupy odbiorców,
  • i jak zaplanować konkretne działania.

Przygotowanie strategii pozwoli Ci określić, po co właściwie Twoja marka jest obecna w social media oraz jak ta obecność ma wyglądać.

Jeżeli przygotujesz plan działania i odpowiednie treści, to liczba zaangażowanych odbiorców będzie rosła.

Mając opracowaną strategię i tworząc dobre treści możesz pozytywnie wypromować się w social media.

Natomiast wrzucanie treści, które nie wiążą się z marką lub nie są odpowiednie dla Twojej grupy docelowej, to duży błąd – szkoda tracić zainteresowanie ludzi, którzy po prostu bardzo szybko i bardzo łatwo mogą kliknąć „Nie lubię” albo „Przestań wyświetlać posty tej strony”. Dlatego właśnie jest potrzebna Ci strategia w social media, która pozwoli Ci dotrzeć do Twojej grupy docelowej i tworzyć angażujące treści.

Obejrzyj wideo od Infolia.pl „Strategia w social media”, w którym Monika Czaplicka opowiada, jak stworzyć strategię obecności w mediach społecznościowych.

Zaplanuj swoją strategię obecności w social media.

Wybrane dla Ciebie...